День працівників стандартизації та метрології

Автор: Elena від 10-10-2017, 01:03, переглянуло: 737

0 Будь-яке виробниче підприємство в процесі своєї діяльності проводить вимірювання або працює за певними встановленим стандартам. Вимоги до якості товарів або послуг весь час змінюються. Розробляються нові норми, регламенти, директиви, що радує споживача і дисциплінує виробника. Стандартизація та метрологія виступають основою, яка дозволяє виробляти високоякісні продукти, що відповідають заявленим в документах вимогам.
Людям, які присвятили своє життя контролю над стандартами, вимірюванню норм і розмірів, а також можливості їх варіювання, і присвячений цей професійне свято.
День працівників стандартизації та метрології в Україні відзначається щорічно 10 жовтня. Свято було засновано 8 жовтня 2002 року Указом № 910/2002 другого президента України Л. Кучми.
День працівників стандартизації та метрології в Україні відзначають співробітники, які контролюють вимірювальну техніку і здійснюють нагляд за якістю продукції, встановлюють норми для точної відповідності виробленого товару, процесу і наданої послуги їх призначенням. Це метрологи (поверители), стандартизатори, інженери і багато інших, хто має відношення до цієї сфери діяльності.
В Україні це відносно молоде свято, в світі ж він відзначається ще з середини XX століття. Незважаючи на те, що країні довелося подолати складний історичний шлях, соціальні, економічні та політичні проблеми, дана подія була внесена до календаря професійних дат держави.
8 жовтня 1901 року Д.І. Менделєєв виступив ініціатором встановлення і відкриття першого намету для повірки в Харкові. У ній вивірялися і виробляли таврування ваг та торгових заходів. У 101-ту річницю цієї події, а також за наданий внесок працівників цієї сфери в економіку держави і був виданий президентський указ. Дату проведення свята вирішили визначити на 2 дні пізніше і призначили на 10 жовтня.
Категорія:


Поділитися

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.Додавання коментаря

Имя:*
E-Mail:
Коментар:
Введіть код: *
оновити, якщо не видно коду
Догори