Особливості ЗНО-2020

У 2020 році державна підсумкова атестація в старшій школі відбуватиметься у формі зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідно, випускникам шкіл, незалежно від бажання продовжити навчання у закладах вищої освіти, необхідно буде складати шкільні іспити за технологією ЗНО.

Вибір предметів ЗНО

Для вступу до вишу для навчання за освітнім рівнем бакалавра абітурієнт має подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів. У 2020 році прийматимуться сертифікати отримані у 2017-2020 роках, з іноземних мов - 2018, 2019, 2020. Конкурсні предмети, з яких вступник має надати сертифікати ЗНО, визначені умовами прийому до вишів, в залежності від спеціальності, обраної абітурієнтом.

Пробне зовнішнє оцінювання

Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення випускників з процедурою проведення тестування. Участь у пробному тестуванні є добровільною. Реєстрація для участі у пробному ЗНО розпочнеться 3 січня та триватиме до 24 січня 2020 року. Реєстрацію здійснюватимуть регіональні центри оцінювання якості освіти.


Особливості тесту
Програма

Пробне

тестування

Здача ЗНО

Орієнтовні

порогові

бали 1


25 червня
11

30 червня
23

02 липня
13

06 липня
19

06 липня
19

06 липня
19

07 липня
19

09 липня
27

13 липня
23

15 липня
26

17 липня
16

¹ Пороговий бал – мінімальна кількість тестових балів ЗНО з певного предмета, отримання яких надає абітурієнту право участі в конкурсному випробуванні при вступі на навчання до вищого навчального закладу України. Після завершення тестування з кожного предмета збирається група експертів, яка, аналізуючи завдання тесту, оцінює вірогідність правильної відповіді на кожне завдання мінімально підготовленого абітурієнта. Експертні оцінки усереднюються, а ці середні значення використовуються для визначення порогу «склав/не склав» або так званого «порогового бала». Оскільки «пороговий бал» визначається після здачі предмета ЗНО, то у стовпчику таблиці наведені дані за 2019 рік, які можуть бути використані як орієнтовні.

Пороговий бал

 
 

Реєстрація для участі у ЗНО розпочнеться 3 лютого та триватиме до 24 березня 2020 року. У цей період на сайті Українського центру оцінювання якості освіти буде відкрита опція, за допомогою якої, бажаючі взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні зможуть сформувати та роздрукувати реєстраційну картку, що є одним з обов’язкових документів для здійснення реєстрації.

 Випускники шкіл минулих років зможуть зареєструватись для участі у ЗНО самостійно, а для випускників поточного року пункти реєстрації будуть створені за місцем їх навчання.  Отже, випускники поточного року, заповнюючи реєстраційну картку, мають вказати назви навчальних предметів, із яких їм буде зараховано результати ЗНО як оцінки за державну підсумкову атестацію. Предмети для проведення атестації випускники шкіл мають обрати самостійно.
  Після створення реєстраційної картки майбутній учасник ЗНО має сформувати комплект реєстраційних документів, який випускники поточного року подають до закладу, в якому навчаються, а випускники минулих років та учні професійно-технічних, вищих навчальних закладів надсилають на адресу регіонального центру, вказану в контрольно-інформаційному листі.
 Особа, яка успішно пройшла реєстрацію, отримає від регіонального центру сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання, інформаційний бюлетень та реєстраційне повідомлення учасника ЗНО. Ці документи будуть надіслані випускникам поточного року до закладу, в якому вони навчаються. Випускникам минулих років та учням професійно-технічних, вищих навчальних закладів – за адресою, вказаною під час реєстрації.
  Для випускників минулих років, учнів професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які проживають на неконтрольованих територіях та не мають можливості надіслати пакет документів поштою, порядком реєстрації для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні передбачено подання документів електронною поштою.
  Щоб бути зареєстрованим для участі в ЗНО, випускники поточного року, які проживають на неконтрольованих територіях, мають обрати загальноосвітній навчальний заклад, де бажають здобути повну загальну середню освіту на території, що контролюється українською владою.

   ЗНО та ДПА
   Результати ЗНО з трьох навчальних предметів будуть зараховані як результати державної підсумкової атестації за рівень повної загальної середньої освіти. До переліку предметів, які будуть зараховані як результати ДПА включені тести з української мови та літератури, математики або історії України, а також одному з навчальних предметів за вибором випускника.
    Власне висловлювання з української мови
    Відкрите тестове завдання з розгорнутою відповіддю у вигляді власного висловлювання є одним з найважливіших завдань у тесті з української мови та літератури. Мінімальний обсяг тексту власного висловлювання - 100 слів: якщо учасник тестування напише текст обсягом менше 100 слів (тобто 99 і менше), то його власний вислів екзаменатори НЕ будуть оцінювати взагалі. Максимально можливий обсяг власного висловлювання - це така кількість слів, яке максимально можна розмістити на всій фізичної площі двох сторін бланка Б, розлініяний на рядки для письма.

Догори